Zeytin hasadı etkinliğimize yoğun ilgi

Zeytin hasadı etkinliğimize yoğun ilgi
19 Aralık 2020 - 17:19 - Güncelleme: 19 Aralık 2020 - 17:27
İYİ YAŞAM AKADEMİSİ, İyi yaşam Hasat Buluşması, Ayvalık Altınova’da 31 Ekim Cumartesi günü,  3.. Buluşmasını kendi zeytin bahçeleri mahsülü Orfe®️ zeytinyağ hasadı yaparak  gerçekleştirdi.

Orfe®️ zeytinyağ, 5. Yılında yeni şişeleriyle, zeytin kültürüne dair iyi yaşam ürünü olarak sürdürülebilirliğe örnek teşkil edecek çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyor.  
Orfe®️, kimyasal  tarım ilacı kullanmadan ürettikleri, erken hasat ( 2020 yılı güz hasadı 0,4 dizyem ) ve natürel sızma zeytinyağ çeşitleri, butik üretim ve hizmet anlayışı ile üretiliyor.

Tadım etkinliğinde Ziraat Mühendisi Bilge Keykubat eşliğinde,  Milliyet Favori Lezzetler, Favori Mekanlar  ekibinden tadım uzmanları, şefler, gastronomi alanında uzman kişiler ağırlandı.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz ifadesiyle  
Ayvalık’ta  butik üreticilere verilecek destekten bahsedildi.

Orfe®️Zeytinyağ, TPE de tescilli bir marka olarak, zeytin kültürünün gelişimini, ‘Bir zeytin dalı ile yeniden mi başlamalıyız? sorusuyla gündeme getiriyor. Bu bağlamda, İyi yaşama dair sosyo kültürel etkinlik ve atölyelerin oluşumunda,  İyi Yaşam Akademisi projesine hizmet ediyor. (www.ordisadvice.comwww.orfe-tr.com)

İyi Yaşam Akademisi, Ordis LLC Projesi olarak, sosyo-kültürel kazanımlar için; akademiye özgün projelerle çocuk ve gençlerin kültürel eğitimlerine katkı sağlayacak, bireylerin etkinlik ve atölyeler ile kişisel gelişimlerini destekleyecek çalışmalar içermektedir.

Her İyi yaşam buluşmasında, geleneksel olarak  bir zeytin ağacı seçilerek isim verilmesi hedeflenmiştir. Katılımcıların beklentileri ve güncel duyarlılığa verilen önem ile, EPSİLON, KENDİNE GÜVEN isimli ağaçlardan sonra,  bu buluşmada üçüncü ağacın adı, DOĞA olarak belirlenmiştir.  Ordis çözüm ortaklarından, Psikoevim İzmir ‘den Psikolog İrem Güngör tarafından bireylerin, çocuk ve ergenlerin kendilerini daha iyi hissetmeleri yönünde gelişimi destekleyici atölye ve etkinlikler  sergileyecekleri de aktarılmıştır. Ayvalık’da yine bir ilke imza atan İyi Yaşam Akademisi, 3-12 yaş arası robotik kodlama ile  Lego  atölyelerinin de tanıtımına yer verirken, nitelikli eğitimin önceliğini bu buluşma ile bir kez  daha vurgulamıştır.YORUMLAR

  • 0 Yorum